/Files/images/1nshe/загружено (3).jpgSTEM-освіта – це низка курсів або програм навчання, яка готує учнів до успішного працевлаштування, до освіти після школи або для того й іншого, вимагає різних і більш технічно складних навичок, зокрема із застосуванням математичних знань і наукових понять. STEM (S-science, T-technology – Е-engineering – М-mathematics). Акронім STEM вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). Це напрям в освіті, при якому в навчальних програмах посилюється природничонауковий компонент + інноваційні технології. Технології використовують навіть у вивченні творчих, мистецьких дисциплін. Наприклад, за кордоном музикантів навчають не тільки музикувати, але і використовувати комп'ютерні програми для створення музичних творів.

Чому STEM-освіта так актуальна? Стрімка еволюція технологій веде до того, що незабаром найбільш популярними та перспективними на планеті фахівцями стануть програмісти, IT-фахівці, інженери, професіонали в галузі високих технологій і т.д. У віддаленому майбутньому з'являться професії, про які зараз навіть уявити важко, всі вони будуть пов'язані з технологією і високо технологічним виробництвом на стику з природничими науками. Особливо будуть затребувані фахівці біо- та нано-технологій. Постає питання - як підготувати таких фахівців? Навчання - це не просто передача знань від учителя до учнів, це спосіб розширення свідомості і зміни реальності. У STEM-освіті активно розвивається креативний напрямок, що включає творчі та художні дисципліни (промисловий дизайн, архітектура та індустріальна естетика і т.д.). Тому що майбутнє, засноване виключно на науці, навряд чи когось порадує. Але майбутнє, яке втілює синтез науки і мистецтва, хвилює нас вже зараз. Саме тому вже сьогодні потрібно думати, як виховати кращих представників майбутнього.


Про проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції «STEM-світ інноваційних можливостей. Формування освітнього SТЕM-середовища»

Про проведення заходу « SuperUrok2021#STEAM» у рамках Всеукраїнського фестивалю «STEM -весна – 2021»

Про проведення зимової сесії «STEM-школа – 2021»

Про проведення зимової сесії

Про проведення заходу «Інженерний тиждень-2021»

Методичні рекомендації щодо розвитку STEM-освіти в закладах загальної середньої та позашкільної освіти у 2020/2021 навчальному році

Стан розвитку STEM-освіти в Кіровоградській області

ІІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «АКТУАЛЬНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ STEM-ОСВІТИ У НАВЧАННІ ПРИРОДНИЧО-НАУКОВИХ ДИСЦИПЛІН»

Навчаємо по-новому: від інтегрованих шкільних STEAM-проєктів до міжнародних конкурсів. З досвіду роботи колективу НВО СЗНЗ І ступеня «Гармонія» - гімназія ім. Т. Шевченка – ЦПВ «Контакт»

STEM-ОСВІТА В НВО СЗНЗ І ступеня «Гармонія» - гімназія ім. Т.Шевченка – ЦПВ «Контакт» ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ ЖИТТЄВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ УЧНІВ

Проєкти в рамках міжпредметних декад

Робототехніка (кафедра фізико-математичних дисциплін ЛА НАУ)

Про проведення Всеукраїнського вебінару з питань організації змагань з моделювання «розумних» пристроїв «STEAM-House»

Про проведення практичного семінару «Основи робототехніки LEGO MINDSTORMS EDUCATION EV3»

Про проведення освітнього форуму «Кар’єра зі школи: вибір і планування»

Про проведення конкурсу есе «Моя майбутня професія: планування і розвиток»

Про проведення вебінару з питань організації Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна – 2018»

Інформація про заходи STEM-освіти

Кiлькiсть переглядiв: 932