• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Репортаж із Всеукраїнської науково-методичної конференції «Наукова спадщина Василя Сухомлинського у контексті розвитку освіти особистості впродовж життя»

Репортаж із Всеукраїнської науково-методичної конференції «Наукова спадщина Василя Сухомлинського у контексті розвитку освіти особистості впродовж життя»

2016-10-01

/Files/images/1nshe/20160929_131000.jpg

Всеукраїнська науково-методична конференція «Наукова спадщина Василя Сухомлинського у контексті розвитку освіти особистості впродовж життя», присвяченої 98-й річниці від дня народження В.О. Сухомлинського, 28-29 вересня 2016 року

(на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» та навчально-виховного комплексу «Павлиська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей імені В.О.Сухомлинського» Онуфріївської районної ради Кіровоградської області)

Пленарне засідання 28 вересня 2016 р.

/Files/images/1nshe/hqdefault.jpg


Робота в секціях 28.09.2016

Екскурсія по місту 28.09.2016

Робота в педагогічно-меморіальному музеї та Павлиській школі ім. В.О.Сухомлинського 29.09.2016

Від щирого серця дякую за гостинний прийом і чудово проведену Всеукраїнську науково-методичну конференцію «Наукова спадщина Василя Сухомлинського у контексті розвитку освіти особистості впродовж життя», присвяченої 98-й річниці від дня народження В.О.Сухомлинського.
Мої враження від конференції якнайкращі. Я дізнався для себе багато нового і цікавого з наукової спадщини Василя Сухомлинського. Дуже приємно бачити, як Ви оберігаєте культурну спадщину видатного українського педагога-гуманіста, Героя Соціалістичної праці, Заслуженого вчителя України, члена-кореспондента АПН СРСР, кандидата педагогічних наук, директора школи, вчителя, письменника. Це добрий приклад для наслідування для усіх нас.
Конференція, як результат всієї попередньої роботи, принесла задоволення і святковий настрій, та найголовніше - викликала бажання достойно продовжувати ці традиції в наступні роки. Варто відзначити надзвичайно високий рівень організації й незмінно гостинну атмосферу цього масштабного наукового заходу, які разом з актуальною тематикою й розбудовою серйозного інтелектуального діалогу щоразу роблять конференцію однією з найцікавіших й очікуваних подій року.
Дуже цікаво було побувати на екскурсії у Кропивницькому та Павлиші, відвідати Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім.М.Л.Кропивницького, вшанувати пам’ять покладанням квітів на могилі В.О.Сухомлинського.
Хай Вам щастить в нових пошуках, вивченні та примноженні невичерпної педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського і просто у житті – променисто-яскравому і багатому на радості і відкриття нового. Творчої Вам наснаги, наукових звершень, подальшого зростання! Дбайте про майбутнє України, високо несіть звання вчителя в руках якого майбутнє нашої держави! З повагою і найкращими побажаннями,
Кащеєв Валерій Миколайович, директор Броварської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

Конференція, присвячена 98-й річниці від дня народження В.О.Сухомлинського, відрізнялася з поміж інших творчих заходів неймовірною душевністю, поєднаною з цікавим інформативним наповненням. Було досліджено багато практичних питань, над якими працював В.О.Сухомлинський і які в світлі сьогодення набувають особливої актуальності. Жива дискусія, творча атмосфера, пошук оптимальних засобів удосконалення освітнього процесу – це ті складові, які зробили дану конференцію незабутньою, а тези її учасників – поштовхом до нових відкриттів. Керівник секції «Наукова спадщина Василя Сухомлинського та розробка теоретико-методологічного підґрунтя неперервної освіти людини впродовж життя» Войтко Валентина Володимирівна вміло організувала роботу науковців та ділилися своїми новітніми методиками викладання. Завдяки її зусиллям робота секції виявилася цікавою та ефективною.
Особливої подяки заслуговують адміністрація і вчителі Павлиської школи та працівники музею, які тепло зустрічали нас. Стіни Павлиської школи пронизані духом нашого славетного земляка В.О.Сухомлинського, його любов'ю до дітей, школи, науки. Приємно спостерігати, що традиції, започатковані В.О.Сухомлинським, продовжують розвиватися його учнями та послідовниками.
Баранова Світлана Леонідівна, вчитель математики Помічнянської ЗШ № 3

Мені неодноразово доводилося брати участь у конференціях, присвячених пам’яті В.О. Сухомлинського, але ця перевершила усі сподівання. Співробітники кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти організували і провели конференцію на досить високому науково-методичному рівні. По-перше, варто відзначити чітку організацію роботи усіх, відповідальних за будь-яку ланку. По-друге, дуже приємно, що тон конференції задав А.С.Бик – людина, знана усією педагогічною громадськістю України як грамотний, досвідчений фахівець, що підтверджено змістом його доповіді на пленарному засіданні. По-третє, досить вдало керівники секцій організували прослуховування доповідей з обов’язковим коментуванням та обговоренням.
Але найцікавіше, незабутнє, що вразило і схвилювало учасників конференції на пленарному засіданні – це хвилюючий момент перегляду кадрів фільму, на яких ми всі вперше побачили живого Василя Олександровича Сухомлинського, почули його особливого тембру голос.
Добре, що було організовано і проведено екскурсію по місту. Завдяки цьому ми дізналися багато про це славне місто.
Відвідування Павлиської школи теж приємно здивувало, адже її директор В.Ф.Деркач щоразу повідомляє досить цікаві факти. Дуже добре, що була надана можливість працювати з архівними матеріалами, адже не всі учасники конференції були знайомі з автентичними роботами В.О.Сухомлинського. Усі як бджілки працювали з його безцінними рукописами, не могли відірватися від них та виявили бажання приїхати у школу ще раз для роботи з архівними матеріалами. Взагалі щоразу на конференціях ми дізнавалися про щось нове й цікаве з творчості Учителя, але можливість доторкнутися до оригіналів його робіт, почитати той дрібнесенький, як мачок, почерк – така нагода випала вперше. Добре, що ця робота теж була одним з пунктів програми конференції.
А чого вартує відвідування кабінету Василя Олександровича! Спочатку усі чемно лише споглядали експонати, а потім дехто виявив сміливість і сів за стіл Василя Олександровича, взявши в руку його ручку та попросив, щоб сфотографували. Присутні бажали один одному успіхів у роботі, подальшого підвищення на посаді, щоб став «як Сухомлинський».
Нам приємно було слухати розповідь учениці В.О.Сухомлинського, яка досить цікаво провела екскурсію по школі, шкільній території. Учасники конференції навіть виноградник сфотографували, адже «його садив сам Сухомлинський з учнями». Всі облюбували й кущ калини біля саду Матері, фантазуючи, як Василь Олександрович смакував цілющими ягодами. Дійсно, я особисто такої соковитої, солодкої калини ніколи не їла. Можливо тому, що це «калина Сухомлинського».
Взагалі конференція так сподобалася учасникам, що майже всі висловили бажання приїхати ще раз, особливо на відзначення 100-літнього ювілею Василя Олександровича.
Від імені учасників конференції висловлюю щиру подяку її організаторам за плідно проведені два дні, протягом яких була надана можливість глибше вникнути в безцінний спадок В.О. Сухомлинського.
З повагою Кравець Ніна Павлівна – доцент кафедри психокорекційної педагогіки НПУ імені М.П.Драгоманова, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник

/Files/images/1nshe/20160928_164717.jpg

/Files/images/1nshe/20160928_164634.jpg

/Files/images/1nshe/20160928_170816.jpg

/Files/images/1nshe/20160928_173757.jpg

/Files/images/1nshe/20160928_160630.jpg

/Files/images/1nshe/20160928_163056.jpg

/Files/images/1nshe/20160928_165242.jpg

/Files/images/1nshe/20160928_170548.jpg

/Files/images/1nshe/20160928_170820.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 456