• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Обласна творча група вихователів шкіл-інтернатів та груп продовженого дня

Обласна творча група вихователів шкіл-інтернатів та груп продовженого дня

2019-04-04

/Files/images/tv_grupa_vihovat/IMG_20190404_105548.jpg

4 квітня 2019 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» відбулось перше засідання творчої групи вихователів шкіл-інтернатів та груп продовженого дня. З проблеми « Застосування інформаційно-комунікаційних технологій у роботі вихователя». У роботі творчої групи взяли участь 18 вихователів освітніх закладів.

Унікальність створеної творчої групи полягає в тому, що об’єднані в творчу групу вихователі працюють з дітьми різного віку від початківців до старших класів, зокрема різновіковими групами.

Засідання творчої групи проводили завідувач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти Жосан Олександр Едуардович та старший викладач кафедри Павлюх Вікторія Вікторівна. У ході роботи творчої групи було розглянуто питання застосування інформаційно-комунікаційних технологій у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами в аспекті компетентнісного та особистісно-орієнтованого підходів. Учасники відзначили, що інформаційно-комунікаційні технології дозволяють стимулювати пізнавальні інтереси дітей, надавати виховному супроводу дослідницького, пошукового характеру, сприяти соціалізації дитини.

Також учасники творчої групи зупинились на обговоренні запровадження сучасних технологій у практику виховної роботи, зокрема у створенні дидактичних матеріалів, наочності, організації самоосвіти, проведенні заходів та ін.

Під час круглого столу було акцентовано увагу на роботі вихователя в умовах освітніх змін. У ході обговорення зазначалось, що у нормативних документах поставлено завдання оновити форми і методи роботи з вихованцями різного віку, і це спонукає до пошуку та упровадження у практику роботи таких технологій, які б інтегрували знання учнів з різних предметів, націлювали на пошук цікавої інформації, спонукали до самоосвіти.

Вихователь Знам’янської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Рябич Тетяна Григорівна у виступі акцентувала увагу на застосуванні у роботі вихователя інформаційно-комунікаційних технологій, що дозволяють оптимізувати самопідготовку, забезпечувати інтеграцію знань з навчальних предметів та оточуючого світу, знаходити необхідну інформацію з різних джерел та ін. Презентувала власний досвід застосування ІКТ у роботі вихователя.

Вихователь комунального закладу «Загальноосвітній навчальний заклад № 10» Надоша Олена Сергіївна провела майстер-клас з питань інтеграції знань з різних предметів у проведенні самопідготовки з учнями на прикладі теми «Птахи».

Також було проведено обговорення елементів коучингу в роботі вихователя в умовах освітніх змін.

На закінчення було окреслено перспективи подальшої роботи та визначено завдання на наступні засідання.

/Files/images/tv_grupa_vihovat/IMG_20190404_112347-1.jpg

/Files/images/tv_grupa_vihovat/IMG_20190404_105548.jpg

/Files/images/tv_grupa_vihovat/IMG_20190404_111437.jpg/Files/images/tv_grupa_vihovat/IMG_20190404_124945.jpg

/Files/images/tv_grupa_vihovat/IMG_20190404_131916.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 194