• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Про проведення обласного семінару заступників директорів шкіл-інтернатів

Про проведення обласного семінару заступників директорів шкіл-інтернатів

2012-11-16

/Files/images/IMG_2104.JPG

13-14 листопада 2012 року, відповідно до наказу управління освіти і науки обласної державної адміністрації від 03.02.2012 р. №36 «Про проведення обласних науково-методичних заходів, конференцій, семінарів, засідань творчих груп, занять шкіл творчого вчителя, педагогічної майстерності, майстер-класів тощо у 2012 році» на базі Добровеличківської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів відбувся обласний науково-практичний семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи шкіл-інтернатів, спеціальних шкіл, дитячих будинків з проблеми «Модернізація управлінської діяльності в умовах спеціальної школи».

Директор школи-інтернату Ковальська К.Б. презентувала основні напрями роботи закладу та окреслила перспективи на майбутнє.

Учасники семінару розпочали роботу з обговорення питання «Модернізація управлінської діяльності в умовах спеціальної школи». Старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти Кіровоградського обласного iнституту пiслядипломної педагогiчної освiти імені Василя Сухомлинського Павлюх В.В. ознайомила з актуальними питаннями модернізації управлінської діяльності, акцентувала увагу на реорганізації діяльності освітніх закладів в умовах профільного навчання та наголосила на комплексному характері управлінської діяльності закладу освіти інтернатного типу.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Добровеличківської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Пасхал Г.П. ознайомила присутніх із досвідом роботи школи з проблеми «Моніторинговий супровід якості освіти учнів та результативність роботи школи на основі комп’ютерної бази даних школи».

В аспекті обговорення інноваційних підходів до підготовки сучасного уроку учасники семінару відвідали уроки математики у 2 класі «Закріплення випадків додавання і віднімання, пов’язаних з нумерацією чисел» (вчитель Щербова Н.М.), етики у 5 класі «Яку роль відіграє в житті людини родинне коло, сімейні свята і традиції» (вчитель Устюжаніна О.В.), біології у 9 класі «Судини організму. Велике і мале коло кровообігу» (вчитель Трощинська О.П.), геометрії в 11 класі «Призма. Пряма і правильні призми» (вчитель Коваленко Н.М.). У ході аналізу відвіданих уроків учасники семінару обговорили сучасні технології організації роботи з учнями, зокрема застосування інформаційно-телекомунікаційних технологій.

Питання організації науково-дослідної роботи з учнями різного віку було висвітлено заступником директора з виховної роботи Мельниченко О.Д. Слухачі семінару стали учасниками фестивалю творчих проектів, де було презентовано наступні учнівські проекти:

- 1 клас – проект «Веселе місто Алфавіт» (вчитель Чоботар Т.Ю.);

- 2 клас – проект «Світ театру» (вчитель Щербова Н.М.);

- 9-А клас – проект «Наш лікар – бджола» (вчитель Трощинська О.П.);

- 9-Б клас – проект «Ким бути» (вчитель Денис С.В.);

- 10 клас – проект «Батьки і діти» (вчитель Устюжаніна О.В.);

- 11 клас – проект «Таланти твої, Добровеличківщино!» (вчитель Шевченко Л.І.)

З інноваційними формами роботи під час проведення самопідготовки в різновікових групах учасники семінару ознайомились на самопідготовках у VIII групі (вихователь Іщенко Ю.В.) та IX групі (вихователь Чорноусько Н.М.). Також, вихователі презентували виставку робіт учнів в рамках роботи над проектами. Так, 7 група (вихователь Закаленко В.М.), працюючи над проектом «Природа і Фантазія», показала картини із кісток риби; 6 група (вихователь Федоренко Г.В.) презентувала вироби з паперу в рамках роботи над проектом «Рукоділля із квілінгу– крок за кроком»; 5 група (вихователь Галатіна О.О.) подарувала кожному гостю кавове деревце, виготовлене в процесі роботи над проектом «Топіарія».

Системний підхід щодо модернізації навчально-виховного процесу в закладах інтернатного типу розкрили у виступах Павлюх В.В., Ковальська К.Б., Пасхал Г.П., Мирошниченко О.Д. В рамках засідання круглого столу відбувся обмін досвідом з проблеми «Шляхи модернізації управлінської діяльності в спеціальному навчальному закладі».

Кiлькiсть переглядiв: 101