• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Обласний семінар-тренінг для вчителів предметів духовно-морального спрямування (етика, християнська етика)

Обласний семінар-тренінг для вчителів предметів духовно-морального спрямування (етика, християнська етика)

2016-10-12

/Files/images/12.JPG

6-7 жовтня було проведено обласний семінар-тренінг для вчителів предметів духовно-морального спрямування, у якому взяли участь учителі етики та християнської етики із Знам’янського, Кіровоградського, Новомиргородського, Новоукраїнського, Олександрівського, Петрівського районів та міста Кропивницького.

6 жовтня слухачі були ознайомлені зі змінами у нормативно-правовій базі та тенденціями викладання предметів духовно-морального спрямування. Завідувач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти О.Е.Жосан звернув увагу присутніх на те, що у концепції «Нова українська школа» міститься чимало завдань щодо виховання громадянина і патріота, а також формування в учнів ціннісного ставлення до людини. Слухачі переглянули та обговорили відеоматеріали про концептуальні засади викладання предметів духовно-морального спрямування в школі.

Вчитель християнської етики Петрівського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія» М.А.Царук провів майстер-клас «Особливості викладання християнської етики в школі».

Сучасними формами і методами позакласної та позашкільної роботи з предметів духовно-морального спрямування зі слухачами поділилася методист лабораторії інформаційно-методичного забезпечення освітнього процесу О.П.Ніколаєва.

З методикою організації та проведення екскурсій у процесі викладання етики і християнської етики вчителів ознайомив старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти, кандидат історичних наук Ю.С.Митрофаненко.

Можливості проектної діяльності з християнської етики в процесі позашкільної виховної роботи учасники семінару обговорили з настоятелем Соборного храму Благовіщення Пресвятої Богородиці протоієреєм Євгенієм Назаренком та священиками Сергієм Новаком і Романом Загоруйком у приміщенні Центру морального і естетичного виховання, що працює при храмі.

7 жовтня заняття проводилися на базі гімназії № 9 Кіровоградської міської ради Кіровоградської області. Слухачами були відвідані і проаналізовані уроки з християнської етики у 6, 8 та 10 класах з тем: «Мужність. Готовність до захисту Батьківщини. Давид і Голіаф», «Милосердя та співчуття. Притча про милосердного самарянина», «Свобода волі – наша здатність самовизначення стосовно добра і зла. Усвідомлення своєї свободи і необхідності каяття. Таїнство покаяння». Вчителі О.В.Гетман, Н.В.Дуняшенко і Н.В.Довгалюк використовували на уроках різноманітні методи і форми викладання з метою як активізації пізнавальної діяльності учнів, так і забезпечення розвитку аналітичних і мовленнєвих умінь учнів.

На круглому столі «Шляхи удосконалення роботи з розвитку особистості школяра в процесі вивчення предметів духовно-морального спрямування» досвідом організації позакласної виховної роботи з використанням християнських цінностей поділилися О.В.Вовк, Н.Г.Патріман, Т.Д.Руденко, Я.В.Сіренко, О.В.Пуга. Директор гімназії № 9 Н.М.Коваленко розповіла про здобутки колективу гімназії, результати багаторічного педагогічного експерименту з проблеми формування духовності особистості на засадах традиційних християнських цінностей, який проходив на базі закладу, та труднощі, що виникають у процесі впровадження його результатів у навчально-виховний процес.

Учасники семінару висловили подяку адміністрації і колективу гімназії за гостинність та запропонували усім учителям предметів духовно-морального спрямування шукати шляхи більш тісної та плідної співпраці. Зокрема, було озвучено пропозицію, враховуючи невелику кількість учителів, що викладають предмети духовно-морального спрямування, створити їх обласне методичне об’єднання, в рамках якого можна було б якісно і оперативно обговорювати актуальні проблеми навчально-виховного процесу, використовуючи як очні, так і дистанційні форми спілкування.

Матеріали семінару

Кiлькiсть переглядiв: 212